15.05
2018

RAMAZAN, HATALARDAN KURTULMAYA VESİLE OLMALI.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Ünal: Ramazan, hatalardan kurtulmaya vesile olmalı.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal; “Mübarek Ramazan ayının, hatalardan, yanlışlardan, kötü düşüncelerden vaz geçmeye, günahlardan tövbe etmeye ve hataları bir daha yapmamaya ahdetmeye vesile olacak bir ay haline getirebilmeliyiz” dedi.

 

16 Mayıs’ta başlayacak Ramazan ayı nedeniyle bir açıklama yapan Genel Başkan Nuri Ünal, “Kur’an ayı da olan Ramazan`da Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumalı, yaşantımıza tatbik edebilmeliyiz. Dünyevi hırslardan bir nebze olsun uzak durmalıyız. Davranışlarımızı yaratılışımızın gayesine uygun hale getirebilmeliyiz. Samimiyetle günahlarımıza tövbe ederek bir daha işlememek için söz vermeliyiz. Kimseyi incitmeden, kırmadan, ötekileştirmeden gönüllerini fethedebilmeliyiz. Şehit kanlarıyla sulanmış ve bize emanet edilen bu cennet vatanımızda birlik, bütünlük ve beraberce yaşamanın yollarını bulmalıyız” dedi.      

Nuri Ünal açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ramazan ayında dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı zaman dilimi olması nedeniyle, kimsesiz, düşkün ve yoksullara yardım edebilmeli onlar unutulmamalıdır. Komşusu açken tok yatan bizden değildir ve veren el alan elden üstündür anlayışları unutulmadan ona göre davranabilmeliyiz.”

“Çevremizde, özellikle de İslam coğrafyasında gözyaşı, kan ve ölümlerin olduğu bir ortamda açlığın, fakirliğin, kimsesizliğin ve sahipsizliğin had safhaya çıktığı şu günlerde, mübarek Ramazan ayı dirilişe ve bütün kötülüklerden kurtuluşa vesile olması için çaba göstermeliyiz” diyen Ünal, “özellikle de lüks hayatlarıyla gündeme gelen Arap liderleri ve yöneticilerini mağdur ve mazlum Müslümanlara yardıma çağırdı”.

Ünal, “Ramazan ayı bir başlangıç olarak gösterişten, kibirden, hırstan ve özellikle de her türlü israftan uzak durmalıyız. Zamanın, malın, mülkün, tabiatın, arkadaşlığın, dostluğun kısaca en şerefli varlık olarak insanlığımızın kıymetini bilerek davranışlarımızı ona göre ayarlayabilmeliyiz” dedi.

“Ramazan ayında, Diyanet çalışanlarının özellikle de din görevlilerimizin vatandaşlarımıza huzurla hizmet etmek için heyecanla beklediklerini” belirten Ünal açıklamasını şöyle sürdürdü; “camilerimizin dolup taştığı bu Ramazan aylarında mukabeleler okunarak, vaaz ve nasihatler yapılarak din görevlilerimiz büyük bir özveri içerisinde vatandaşlarımıza, yüce dinimiz İslam’ı kaynağından doğru olarak anlatmanın gayretinde olacaklardır.”

Ünal, “Mübarek Ramazan ayının başta Filistin olmak üzere bütün mazlum ve mahzun insanların zulümlerden kurtulmasına, insanca bir hayatın oluşmasına, özellikle de İslam coğrafyasında Müslümanların şerefli bir şekilde hayat sürmelerine, emperyalist anlayışların yok olmasına ve israfın önlenmesine vesile olmasını” dileyerek, açıklamasını şöyle bitirdi;

“Ülkemizin birliği, dirliği ve beraberliğinin bozulmamasını, büyük bir özveriyle görev yapacak bütün Diyanet çalışanlarının ve vatandaşlarımızın sağlık, huzur ve esenlik içinde Ramazan ayını idrak etmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

903758

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

5272

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

190