09.06
2018

KADİR GECESİ GÜZELLİKLERİN BAŞLANGICI OLSUN.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.KADİR GECESİ GÜZELLİKLERİN BAŞLANGICI OLSUN

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, "Kur’an’ın indiği gece olan Kadir Gecesi’nin affımıza ve kurtuluşumuza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

10 Haziran Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece kutlanacak Kadir Gecesi ile ilgili yayınladığı mesajda Ünal, ”bin aydan daha hayırlı olduğu Kur`an-ı Kerim`de bildirilen bu gecenin kıymetini bilerek ona göre davranmamız gerekir. Ramazan ayının başlamasıyla oluşan güzellik ikliminin bu gece ile doruk noktasına ulaşmasını sağlamalıyız” dedi.

Kur’an ayı olan Ramazanın her yönüyle değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ünal, "Ramazan ayının özelliklerinden birinin de oruç tutmanın yanı sıra bol bol Kur’an okumaya, dinlemeye ve anlamaya zemin olduğu, Yüce Allah’ın bizlere bahşettiği nimetlerin şükrünü eda etmek için O’na yönelmekle mümkün olabileceğini ifade etti. Kadir Gecesi, Peygamber Efendimiz’in (sas) bizlere ve bütün insanlığa örnek olan yaşantısının özümsenmesine, hayatımıza tatbik edilmesine, Kur’an ahlakı ile ahlaklanmamıza vesile olması gerektiğini belirtti.

Ünal açıklamasını şöyle sürdürdü; özellikle günümüzde herşeyin karmakarışık olduğu bir ortamda, din adına bir sürü yanlışlıkların yapıldığı bir zamanda, Kur’an’ı ve Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamak her zamankinden daha da önem arzetmektedir.  Müslümanlar olarak “komşusu açken, tok yatan bizden değildir” düsturunu hayata geçirmeliyiz. Kardeş olduğumuzu tekrar hatırlamalıyız. Ayrılıktan ve ayrımcılıktan vaz geçmeliyiz. Birbirimizi sevmeliyiz. Her türlü hırs ve kinden uzak durmalıyız ki, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bizlere bir başlangıç olsun.

Kadir Gecesi`ni ibadetle, Allah`ı anmakla ve dualarla geçirilmesini hatırlatan Ünal, "güzel ahlakı, yardımlaşmayı, birbirini sevmeyi, kendisi için istediğini kardeşi için de istemeyi yüce dinimiz İslam bizlere bildirmektedir. Bu duygularla Allah`a teslim olmamız ve sevgili Peygamberimize gerektiği gibi ümmet olabilmemiz için Kadir gecesinde tefekkür ederek, bol bol dualar etmeliyiz. Bu ayrıcalıklı geceyi hakkıyla değerlendirmeliyiz. Çaresizlik ve eziyet altındaki Müslüman kardeşlerimizin huzura kavuşmaları için Yüce Allah’a niyazda bulunmalıyız" dedi ve şöyle devam etti:

"Bütün Müslümanların ve aziz Türk milletimizin Kadir gecesini tebrik ediyor, Kur’an ayı Ramazanın feyzinden ve bereketinden faydalananlardan olmamızı ve bu ayda kazanılan güzel hasletlerin, artan ibadetlerimizin, Kur`an’ın okunmasının, anlamanın ve hayatımıza tatbik etmenin devam etmesini Yüce Allah’tan (cc) niyaz ediyorum”.

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

896046

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

4047

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

111