06.08
2018

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ CUMHURBAŞKANLIĞINA BAĞLANSIN.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANLIĞINA BAĞLANSIN

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal yaptığı açıklamayla, 15 Temmuz 2018 tarih ve 30479 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanan Vakıflar Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığına bağlanmasını talep etti.

İLGİLİ YAZI ÖRNEĞİ AŞAĞIDADIR.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
CUMHURBAŞKANLIĞI
MAKAMINA

 

İlgi: 15 Temmuz 2018 tarih ve 30479 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 4 No’lu                     Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi.

Ülkemizin iki güzide kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Sendikamızın faaliyet alanı içerisinde bulunmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı Makamına bağlanması Sendikamızın da istediği bir durum olduğundan olumlu değerlendirilmektedir.

2 Mayıs 1920 de Şeriyye ve Evkaf Vekâleti bünyesinde hizmet veren Vakıflar, 3 Mart 1924 tarihinde 429 sayılı Kanunla Vakıflar Genel Müdürlüğü ismi ile kurulmuştur. Vakıf mallarını ekonomik bir şekilde işletmek, mimari ve tarihi değere sahip vakıf eski eserleri muhafaza ve imar etmek, vakfa ait müesseseleri gayelerine ve vakfiyelerine göre yaşatmak için Başbakanlığa bağlı tüzel kişiliğe sahip ve özel bütçeli Devlet kurumu olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz 2018 tarih ve 30479 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan 4 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanmıştır.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” anlayışı ile geçmişten alınan emanetleri koruyup kollayan ve gelecek nesillere aktaran,  Türk-İslam dünyasının önemli eserlerinin yanı sıra coğrafyamızda bulunan bütün tarihi değerlerin yurtiçinde ve yurtdışında yaşatılmasını sağlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sendikamız için de çok önem arz etmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü misyonu gereği; vakıfların vakfiyelerindeki amaçlarına uygun bir şekilde yaşatılması, vakıf medeniyetini çağdaş bir anlayışla geleceğe taşınması görevini büyük bir özveri ile yurtiçi ve yurtdışında yürütmektedir. Geçmişten günümüze ve geleceğe bir köprü olmakta, aynı zamanda kimsesizlerin kimsesi olma özelliği ile de önemli bir kurumdur.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; yurtiçinde ve yurtdışında önemli görevler icra eden ülkemizin güzide kurumlarından bir tanesi olan Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de Cumhurbaşkanlığı Makamına bağlanmasının çalışanlarımızın iş verimliliği, ecdat yadigârı vakıf eserlerimizin vakfiyelerine uyumluluğu ve hizmetlerin verimliliği açısından daha da uygun olacağını düşünmekteyiz.

Bilgilerinize arz ederiz.

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

896045

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

4046

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

110