20.08
2018

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.Kurban, sabretmenin ve Yüce Allah`a (cc) tam anlamıyla
teslim olmanın doruk noktasıdır.

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Milletçe birlikteliğimizin, bütünleşmemizin ve beraberliğimizin özel zamanlarından biri olan kurban bayramını idrak edeceğiz.

Kurban, sabretmenin ve Yüce Allah`a (cc) tam anlamıyla teslim olmanın doruk noktasıdır.

Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de; "Onların etleri ve kanları asla Allah`a ulaşmaz. Fakat ona sizin takvanız (Allah`a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır." (Hacc-37) buyurmaktadır. Buna göre bütün kulluk davranışlarımızda kurban örneği dikkate alınmalıdır. İbadetlerimizde kendimizi olgunlaştırmak, hayatımızı anlamlandırmak ve bizleri en şerefli varlık olarak yaratan Yüce Allah’a yaklaşmak anlayışı ile yapabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Çünkü ihtiyaç sahibi insandır kuldur.

Sevgili Peygamberimiz’in de (sas) buyurduğu gibi ”amellerin kıymetinin niyetlere göre olduğu” anlayışı ile halis niyetli olmak, güzel niyetle düşünmek hepimizin yapacağı en önemli görevlerdendir.

Kurban, dinimizin güzel yönlerinden biri olan sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir. Kurbanın sosyal dayanışmanın yanında birliğimize, bütünlüğümüze ve beraberliğimize katkısını da gözardı edemeyiz. Bayram vesilesiyle kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin hatırlanılması sahiplenilmesi önemlidir.

Bayramlar; merhamet duygularımızın kabarmasına, çevremize olan sorumluluklarımızın yeniden hatırlanmasına ve güzel hasletler için yeni bir başlangıç olmasına vesile olmalıdır.

Dini ve milli bayramlarımız sevinç, huzur ve mutluluk günleridir. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerde yüzlerin güldüğü, çocukların sevindirildiği, hayatın yoğun çarpıklığı içinde bir nebze de olsa huzur için mola verildiği günlerdir. Karmaşık ve sıkıntılı günlerden kurtuluşa açılan kapıdır.

Bayramlar; ecdadımızın bizlere emanet ettiği cennet vatanımızda bir ve beraber olabilmek, milli birliğimizi tesis edebilmek, ayrılıklara ve ötekileştirmelere karşı set olabilmek için vesiledir. Aziz şehitlerimizin yakınlarının acılarını yüreklerimizde hissediyoruz. Bir an önce terör belasının yok edilmesini, köklerinin kurutulmasını bekliyoruz ve dua ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımız başta olmak üzere, Türk milletimizin, İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın huzura, kardeşliğe, yakınlaşmaya, takvaya ve bütünleşmeye vesile olmasını Yüce Allah’tan (cc) niyaz ediyoruz.

 

Nuri ÜNAL

Yön.Krl.a.
Genel Başkan

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

903762

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

5276

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

1