11.09
2018

HİCRİ 1440. YIL HAYRA VE SAMİMİYETE HİCRET OLSUN.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından Sendikamızdan Haberler kategorisine eklenmiştir.HİCRİ 1440. YIL HAYRA VE SAMİMİYETE HİCRET OLSUN

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın
“Hicri 1440. Yıl” 
mesajı

 

11 Eylül Salı günü Muharrem ayının ilk günü ve hicri 1440’ıncı yıl. Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (sas) Mekke’den Medine’ye hicret etmesi.  Hicret, İslam tarihinin olduğu kadar bütün insanlık tarihi için de önemli dönüm noktalarından bir tanesi. Yerinden yurdundan göç eden müslümanlar  “Muhacir”, onlara kucak açan, bağırlarına basan ve yardım eden müslümanlar ise “Ensar” oldular. Tarihe insanlık dersi olarak not düşülmesi gereken bir hadiseyi meydana getirdiler.

Hicret; zulümden, baskıdan yurdundan, yuvasından, sahip olduklarından ayrılmaktır. Aynı zamanda muhacir, Sevgili Peygamberimiz’in (sas) buyurduğu gibi “Allah’ın yasakladığı kötülük ve günahları terk eden kimsedir.”

Ayrıca hicret, işlenen hatalardan, günahlardan ve haramlardan vaz geçebilmektir. Bizleri ebedi güzelliklere, doğruluklara ve sonsuz bir sabra götürebilmektir.

İnsanların, günümüzde birbirini yok etmek için sonsuz çaba harcadığı şu zamanlarda önemli olan samimiyete, ihlasa ve şahsiyete hicret edebilmektir. Dostluğu, kardeşliği, fedakarlığı ve bizi biz yapan değerleri kendimizden başlayarak her insanımıza yayabilmektir.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; Hicri 1440 senesinin camiamız, cennet vatan ülkemiz ve bütün İslam alemi için huzur, adalet, bütünleşme, sevgi ve gerçek kardeşliğe dönüştürmesini Yüce Allah’tan (cc) niyaz ediyorum.

 

Yorum Ekle
  
 
 
 


  

Şubelerimiz

Şubelerimiz Harita

Mail Grubu

Mail Grubumuza kayıt olarak güncel bültenlerimizi takip edebilirsiniz.


 

Anket

    Yeni Test

Videolarıız

Yetkili Girişi

                                        Yardımlaşma Sandığı

Sandık

Site istatistikleri

Toplam Ziyaretçi

Toplam Ziyaretçi

903761

Toplam Ziyaretçi

Aylık Ziyaretçi

5275

Toplam Ziyaretçi

Günlük Ziyaretçi

0