HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKANIMIZ HATAY`DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU


Genel Başkanımız Nuri Ünal ve Genel Başkan Yardımcımız Kadir Şahin Hatay Şubemizin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldılar.

Açılış konuşmasını Şube Başkanımız Sabahattin Sağlam yaptı.

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcimiz Hayrettin Şahin üyelerimize hoş geldiniz diyerek, Hatay’da yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Ardından Hatay İl Müftüsü Sayın Ömer Faruk Bilgili, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, kardeşliğimize zarar vermeden çalışmalar yapılmasının önemini ifade etti.

Merhum Bekir Sağlam’ı yad ederek sözlerine başlayan Genel Başkanımız Nuri Ünal; “Türkiye Kamu-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen ve üye Sendikalarımız ülkemize ve çalışanlarımıza kalıcı hizmetler etmek için çalıştıklarını” dile getirdi.

Ünal, “Devletimizin birliği, dirliği, ülkemizin bütünlüğü, şehit kanlarıyla sulanan ay yıldızlı al bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması, ezanlarımızın beş vakit minarelerden okunması ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi güzide iki kurumumuzun ve çalışanlarımızın her alanda en üst seviyeye çıkması için sendikal faaliyetler içerisindeyiz.” dedi.

3600 ek gösterge konusunda da bilgi veren Genel Başkan Ünal, “Türkiye Kamu-Sen olarak öteden beri hep şunu söyledik: “Ek göstergeye 800 puan eklenmesini ve ek göstergeden yararlanmayan kamu çalışanlarının bu haktan faydalanmasını talep ettik. Şimdi bu söz verildiğine göre o artık yapılması gereklidir. Bizler üreten, yol gösteren bir anlayışla, hükümetin önüne de hazır bir çalışma koyalım düşüncesiyle hazırlık yaptık. Yaptığımız bu hazırlık Ekim 2018 ayında Türkiye Büyük Millet Meclisine kanun teklifi olarak sunuldu ve şu anda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda beklemekte. Bir an önce adil bir şekilde yasalaşmasını bekliyoruz” dedi. 

Genel Başkan Ünal; “sendikacılığı ilkeli, kararlı aynı zamanda ahlaklı bir şekilde yaparak örnek olduklarını vurguladı. Çalışanların; sendikası, görüşü veya başka nedenlerle ayrıştırılmaması gerekir. Hak eden kendi hakkı, bilgisi, liyakati ve ehliyeti ile bir yerlere gelebilmelidir. Bu sistemin oluşmasına katkı sağlamak istiyoruz. Kurum idarecileri çalışanlarını ayrıma tabi tutmamalıdır.” dedi. 

4/B sözleşmeli personelin kadro talebi, lojmanların durumu, atama-nakiller, kitap, dergi satışları, banka promosyonları gibi konularla ilgili görüşlerini aktardı.

Temsilcilerimizde karşılaştıkları problemleri ve çözüm yolları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder