HABER DETAYLARI

TÜRKİYE DİYANET VAKFI ZİYARET EDİLDİ


Genel Başkanımız Nuri Ünal ve Genel Başkan Yardımcımız Atila Ayhan, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür V. Mehmet Eğinç’i ziyaret ettiler.

Genel Başkan Ünal ziyarette şunları dile getirdi; “1975 yılında kurulan Türkiye Diyanet Vakfı’nın ülkemizde ve dünyada güzel ve hayırlı hizmetlerde bulunduğunu dile getirdi. Kuruluşundan itibaren emek vermiş, çalışmış, emekli olmuş ve halen çalışanlarımıza Şahsınızda şükranlarımızı sunuyoruz. Vefat edenleri rahmetle yad ediyoruz.

Bu güzide kurumun, yarınlara daha güçlü ve daha geniş kapsamlı hizmetler yapmasının zemini hazırlanmalıdır. Milletimizin desteği ve güveninin yok olmadan, daha kalıcı hizmetler yapılması önemlidir.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın hizmetlerine canla başla katkı sağlayan Diyanet çalışanlarımızın katkısı ve emekleri unutulmamalıdır.

Bu itibarla;

  • Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın ve emeklilerinin yükseköğrenimde okuyan çocuklarına, okul ayrımı yapılmadan burs desteği sağlanması,
  • Aynı şekilde yurt ve yurt olmayan yerlerde gerekli barınmalarının sağlanması ve gerekli indirimin yapılması,
  • Din görevlilerimizin lojman yapım ve onarımlarına katkı sağlanması,
  • Her alanda gayretlerini esirgemeyen Diyanet çalışanları özellikle de Din Görevlilerine, Sendikamızın yazılı olarak talep ettiği gibi Türkiye Diyanet Vakfı Genel Kurulu, Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurullarında temsilci hakkının verilmesi,

Gibi konuların Mütevelli Heyete iletilmesini talep ediyoruz.”

Ayrıca, güncel konular ve Sendikal faaliyetler ile ilgili bilgiler verildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür V. Mehmet Eğinç’te, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder