HABER DETAYLARI

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ PROF. DR. ALİ ERBAŞ`I ZİYARET ETTİK


Genel Başkanımız Nuri ÜNAL: Sayın Başkanımıza Diyanet Çalışanlarımızın Sorunlarını İlettik.

Genel Başkanımız Nuri ÜNAL, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Covid -19 salgını sebebi ile yaşamış olduğu hastalığı atlatarak, sağlıklı bir şekilde görevine tekrar başlayan Sayın Başkanımıza Sendikamız, Üyelerimiz ve Teşkilatımız adına geçmiş olsun dileklerini ileten Ünal, Diyanet çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarını iletti.

Ünal, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi;

Öncelikle Diyanet İşleri Başkanımız Ali ERBAŞ Hocamıza ve Ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Gerek Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, gerek ise ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Duamız bu salgının bir an önce hem ülkemizde hem de dünyada son bulmasıdır.

Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette yakın bir süre önce düzenlediğimiz “1. Geleneksel Din Görevlileri Başarı ve Hatıra Ödülleri” kapsamında Sayın Başkanımıza atfettiğimiz ödülünü takdim ettim. Sendikamıza ve bizlere göstermiş olduğu nazik davranışlarından dolayı kendilerine Türk Diyanet Vakıf-Sen adına teşekkürlerimi sunarım.

Diyanet çalışanlarımızın, Din görevlilerimizin sorunları, gündemleri ile ilgili görüş ve önerilerimizi ziyaretimiz vesilesi ile iletmiş bulunmaktayız.

Son günlerde Diyanetimize karşı başlatılmış olan saldırıların hepimizi derinden üzdüğünü, her din görevlimizin ve tüm vatandaşlarımızın Diyanet İşleri Başkanlığına sahip çıkmaları gerektiğini de her daim olduğu gibi bugünkü ziyaretimizde de söyledik.

İletilen Konular

- 4/B Çalışanlarımızın Kadro Beklentileri,

- Vekil İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Geçici/Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerimizin kadro Beklentileri,

- Sendikal ayrıma müsaade edilmemesi,

- Her iş ve işlemde liyakat, ehliyet ve bilginin öncelik olması,

- Diğer güncel konularla ilgili görüşlerimiz.

Hocamız Prof. Dr. Ali ERBAŞ’da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve Sendikamız tarafından iletilen konular ile ilgili ve çalışanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında gayret göstereceğini ifade etmiştir.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder