HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HİLMİ ŞANLI, BURSA İL MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı Bursa Müftülüğüne atanan Sayın Yavuz Selim KARABAYIR’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı, Bursa Şube Başkanımız Eyüp BULUT ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte Diyarbakır Müftüsü iken Bursa İl Müftülüğüne atanan Sayın Yavuz Selim KARABAYIR’ı makamında ziyaret ettiler.

Şanlı; kabullerinden dolayı İl Müftüsü Sayın KARABAYIR'a teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti;

“Biz, Türkiye Kamu Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, Türk milleti ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir yapıyız. Derdimiz milletimizdir, ülkemizin geleceğidir.

Türkiye Kamu-Sen’in ve Türk Diyanet Vakıf Sen’in büyük bir camia olduğunu, Türkiye sevdalısı insanlardan oluştuğunu ifade eden Şanlı, Türk milleti ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir yapıyız. Derdimiz milletimizdir, ülkemizin geleceğidir. Bu ülkeye, milletimize sevdalı bir demokratik kitle örgütü olarak sendikacılığı en iyi şekilde yaptığımızı tüm Türkiye’ye göstermeye çalışıyoruz. Nitekim bunu da başardık. Gerek Türkiye Kamu-Sen gerek Türk Diyanet Vakıf -Sen olarak yüzümüzü yere eğecek bir hatamız asla olmadı. Tüm şube yönetim kurulu üyelerimiz, iş yeri ve ilçe temsilcilerimiz gittikleri yerlerde aynı duyguları ifade ettiler. Senkronize, olaylar karşısında ne yapması gerektiğini bilen, bir araya gelmeden düşünebilen, tereddüt göstermeden olaylara tavır ortaya koyan bir yapıya sahibiz. Bizim hamurumuz aynı değerlerle yoğruldu, genetik kodlarımız aynı. Bu nedenle aynı şeyleri bir araya gelmeden söyleyebiliyoruz.

Dolayısıyla insanlar hayatı boyunca yaptıklarıyla, ortaya koyduğu değerlerle isimlerinin başına bir sıfat alırlar. Tıpkı Dede Korkut Hikâyelerinde olduğu gibi. Sadece insanların değil, kuruluşların da sıfatları vardır. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf Sen’in sıfatı da dik ve adam gibi sendikadır, yiğit duruşlu sendikadır, sözünü her ortamda esirgemeden söyleyen, milletimizin geleceği adına kaygılanan ve bu kaygılarını da en net bir şekilde ortaya koyan sendikadır.  Kime sorarsanız, -ister dostumuz, ister düşmanımız olsun- Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf- Sen’i böyle tanımlayacaktır. Kimse bize kalleş, namert bizi sattı diyemez, adam değilsiniz diyemez.

Hz. Peygamberimizin “Ben Yüksek Ahlakı Tamamlamak İçin Gönderildim”. Buyurduğu gibi Ahlak sendikacılığı yaptığımızın altını çizmek isteriz. Sendika olarak her zaman Devletimizin ve Milletimizin tarafında olduk, bu duruşumuzdan hiç bir zaman taviz vermedik. Bizler önce Devletim, sonra Milletim, sonra sendikam ve sonra ben diyen bir yapıya sahibiz. Dün olduğu gibi bugünde her zaman Devletimizin ve kurumumuzun yanında duracağız. Çalışacağız, üreteceğiz ve hak ettiğimizi mutlaka alacağız” dedi.

Bursa İl Müftüsü Sayın Yavuz Selim KARABAYIR’da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. İl Müftüsü olarak, oturmayı sevmediğini, halkın arasında olmayı, her bir Bursa’lı kardeşimin acısını ve mutluluğunu paylaşmak istediğini söyledi. Kuruluşumuzun şehri evliyalar diyarı Bursa’mıza layık hizmetler sunmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum dedi. Herkese kapısının ve gönlünün sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Müftü KARABAYIR, çalışmalarımızda sivil toplum kuruluşlarımızı farklılık gözetmeden, aidiyet şuuru ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder