HABER DETAYLARI

İSLAM DÜŞMANLIĞI İLE BİR YERE VARAMAZSINIZ


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal; “Son günlerde artış gösteren İslam düşmanlığı ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.”

İslam düşmanlığı ile bir yere varamazsınız diyen Genel Başkan Ünal şöyle devam etti:

“Ne acıdır ki; çeşitli ülkelerde zaman zaman karşılaştığımız İslam, Kur’an, cami ve müslüman düşmanlıklarına bu mübarek Ramazan ayında da şahit oluyoruz.

İsrail Mescid-i Aksa’da ibadet eden müslümanları katlediyor, İsveç’te kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim yakılıyor, Kanada’da camiden çıkan cemaate ateş ediliyor, Fransa’da başörtülü diye kadınlar sokakta tartaklanıyor, Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde camilere saldırıda bulunuluyor. Örnekler maalesef saymakla bitmez.

İşin başka anlaşılmaz tarafı ise, Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığı ile bu ırkçı eylem ve söylemlere karşı ilgili ülke yetkililerinin gerekli tedbirleri almamaları, hatta göz yummalarıdır.

Bu kışkırtıcı eylemlerin demokrasi, insan hakları veya özgürlük bağlamında değerlendirilemeyeceği gayet açıktır. Bu yapılanlar tamamen faşist, ayrılıkçı ve köhnemiş ortaçağ anlayışlarıdır.

Bütün insanlığın esenlikle huzur ve barış içerisinde yaşayabilmesi için, bütün ülkeleri ve uluslararası kurum kuruluşları acilen ve kalıcı olarak, İslam düşmanlığı ve ırkçılığa karşı caydırıcı gerekli tedbir ve önlemleri almak zorundadırlar.” #islam
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder