HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HİLMİ ŞANLI ARDAHAN`DA


Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı, Serhat İlimiz Ardahan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Şanlı ilk önce Ardahan Valisi Sayın Hüseyin Öner’i makamında ziyaret etti. Ardından Ardahan İl Müftülüğü çalışanları ve İl Müftü Vekili Sayın Rukiye Gürler’i makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ak Parti İl Başkanı Kaan Koç, MHP İl Başkanı Turgay Mert’i Parti binalarında ziyaret edip kamu çalışanlarının talep ve beklentilerini ile ilgili destek istedi. Türkiye Kamu-Sen Ardahan İl Temsilciliğinde Sendika Şube Başkanları ve il temsilcileriyle bir araya gelen Şanlı, çeşitli istişarelerde bulundu.

Ardından Posof İlçesine geçen Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı, sırasıyla Posof Kaymakamı Sayın Emrah Akduman ve Posof Belediye Başkanı Sayın Cahit Ulgar’ı ziyaret etti. Posof ilçe Müftülüğüne geçen Şanlı İl Müftü Vekili ve çalışan Personeli ziyaret etti.

Posof İlçesinde çeşitli sendikalardan istifa ederek Türk Diyanet Vakıf-Sen ailesine katılan üyelerle bir araya gelerek Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen’i tanıtan ve sendikal mücadele ile ilgili bir konuşma yaptı.

Şanı konuşmasında şunları söyledi;

“Ehli İslam olan işitsin bilsin can sağ iken yurt vermeyiz düşmana,

İsterse haçlının hepsi gelsin can sağ iken yurt vermeyiz düşmana diye Osmanlı- Rus savaşında Türk halkını cesaretlendirici şiirlerle Serhat İlçemizden Dünyaya meydan okuyan, zalime rest çeken Kahraman ecdadımızın torunlarıyla bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Sözlerimin başında Yol başçımız Sendikamızın Genel Başkanı Sayın Nuri Ünal beyin selam ve saygılarını iletiyorum. Sevgili Dostlarım,

Türk Diyanet Vakıf-Sen’in kuruluş ilkesini, ülkenin milleti ve devleti ile bölünmez bütünlüğü olarak belirlemesi, bu kurumun dünya ve ülke gerçeklerini ve milletimizi yok etmek isteyenlerin oyunlarını, kurulduğu günlerde gördüğünün ifadesidir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen yalnızca ücret sendikacılığı yapmayıp, aynı zamanda toplumun ve çalışanlarımızın bütün sıkıntılarıyla yakından ilgilenmektedir. Türk Diyanet Vakıf-Sen güçlü bir demokratik kitle örgütüdür. Türk Diyanet Vakıf-Sen, Türkiye sevdalılarının bir araya geldiği “bizim ilkemiz önce ülkemiz” prensibini ön plana çıkaran, “çalışan, üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan” bir sendikacılık anlayışıyla hizmet vermektedir. Başlangıçtaki hedefleriniz, geleceğinizi belirler.

Büyük olmak, sonradan kazanılan bir özellik değildir. Kurulduğunuz ilk anda büyük ya da küçük olursunuz. İdealleriniz, düsturunuz, ilkeleriniz sizin büyük olduğunuzu tescil eder. Bu nedenle Türk Diyanet Vakıf-Sen, kurulduğu an itibarı ile büyük bir oluşumdur. Çünkü Türk Diyanet Vakıf-Sen, temellerini büyük Türk Milleti’nden alan, büyük idealleri, önemli ilkeleri olan bir Federasyondur. Geçmişten ders alabilmek, günü yorumlayabilmek, geleceği görebilmek… işte büyük olmak budur. Türkiye Konfederasyonumuz, geçen 30 yıl zarfında bunu başarabilmiş, büyük bir konfederasyondur. Siyaset yapma serbestisi bulunan ancak siyasi kuruluşlara paravan ve piyon olmayan, Sendikal hareketin odağında çalışanların hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi olması gerektiğine inanan; dolayısı ile sendikal hareketi temel hedefinden saptıracak suistimallere taviz vermeyen, Her türlü faaliyetlerinin özellikle üyelerinin ve herkesin denetimine açık, gerçek anlamda şeffaflık ilkesinin hakim olduğu bir sendikacılık anlayışı geliştirmiştir” dedi.

Daha sonra 2023 Yılında hükümetin yaptığı %30 luk zammı yetersiz gören Şanlı, Hükümetten en az asgari ücrete yaptıkları kadar zam yapılması doğru bir karar olacaktır. Memurun alım gücünün iyice zayıflamıştır bu sebeple % lik zamları yeterli bulmayıp geçmiş kayıplarımızın telafisi için ayırım yapmaksızın her bir memurumuza günün şartlarına göre seyyanen zam yapılmasını bekliyoruz dedi. Şanlı sözlerini şöyle sürdürdü, 3600 ek gösterge alamayan veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şef ve uzman kadrolarında çalışan memurlarımıza da unvan farkı aranmaksızın 1.Dereceye yükselen her bir görevlinin yararlandırılmasını talep ediyoruz. Vaiz, murakıp, din hizmetleri uzmanı kadrolarında görev yapanların özlük haklarının acilen iyileştirilmesini talep ediyoruz. Uzman ve baş vaiz, uzman- baş İmam-Hatip, uzman- baş Kur’an Kursu Öğreticisi ve uzman- baş müezzin kadroları çoğaltılarak sınavsız olmak şartıyla, uzmanlık için 8 yıl , baş vaiz, baş imam, baş Kur’an Kursu Öğreticisi ve baş müezzin içinde 12 yılını tamamlayan herkese verilmesini bekliyoruz. Ayrıca ödenen ücretlerin en az Millî Eğitim Bakanlığında çalışanlar kadar olmasını bekliyoruz. İlçe Müftülerinin ek göstergeleri yeniden gözden geçirilerek, Çalışma yıllarına göre tıpkı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde olduğu gibi 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf ilçe müftüsü unvanı verilmesi yerinde olacaktır.

Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin bitirdikleri okul durumuna göre atana bilecekleri kadrolara atanmalarını istiyoruz. Düz memur kadrosunda çalışanların maaş ve özlük durumu acilen gözden geçirilmesi gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan Aşçılarımız hala Yardımcı Hizmetler sınıfında değerlendirilmektedir. Bu arkadaşlarımıza bir an önce aşçı kadrosu verilmesini istiyoruz dedi.

Son olarak bütün kamu görevlilerini özelde de Diyanet ve Vakıflar çalışanlarını Türk Diyanet Vakıf-Sen’e üye olmaya davet Eden Şanlı, gücünü üyesinden alan, ahlaklı, dürüst, çalışkan, terbiyeli, bilgili ve tecrübeli Türk Diyanet Vakıf -Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Türk Diyanet Vakıf-Sen daima mazluma Yunus, zalime Yavuz olmaya devam edecektir dedi.

Daha sonra çeşitli Sendikalardan istifa ederek Türk Diyanet Vakıf- Sen ailesine katılanların üye formları alınarak her bir üyeye teşekkür ederek sizlerle daha güçlüyüz diyerek her birisine ayrı ayrı teşekkür etti.

Toplantı ve ziyaretlerde Türk Diyanet Vakıf- Sen Ardahan İl Temsilcimiz Cengiz Bedir, önceki Temsilcimiz Ahmet Tarakçı ve Posof Temsilcimiz Abdülmuttalip Çınar’da eşlik etti.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder