HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HİLMİ ŞANLI YALOVA`DA


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, Yalova İl Temsilciliğinin Bir olacağız, iri olacağız sloganıyla düzenlediği pikniğe katıldı. Yalova İl Temsilcisi Emrah Sağlam ve yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Şanlı, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ve yönetim kurulunun selamlarını iletti. Hilmi Şanlı konuşmasında şunları söyledi:

Kıymetli Meslektaşlarım; Türk Diyanet Vakıf-Sen’in kuruluş ilkesini, ülkenin milleti ve devleti ile bölünmez bütünlüğü olarak belirlemesi, bu kurumun dünya ve ülke gerçeklerini ve milletimizi yok etmek isteyenlerin oyunlarını, kurulduğu günlerde gördüğünün ifadesidir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen yalnızca ücret sendikacılığı yapmayıp, aynı zamanda toplumun ve çalışanlarımızın bütün sıkıntılarıyla yakından ilgilenmektedir. Türk Diyanet Vakıf-Sen güçlü bir demokratik kitle örgütüdür. Türk Diyanet Vakıf-Sen, Türkiye sevdalılarının bir araya geldiği “bizim ilkemiz önce ülkemiz” prensibini ön plana çıkaran, “çalışan, üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan” bir sendikacılık anlayışıyla hizmet vermektedir. Başlangıçtaki hedefleriniz, geleceğinizi belirler.

Büyük olmak, sonradan kazanılan bir özellik değildir. Türk Diyanet Vakıf-Sen, kurulduğu an itibarı ile büyük bir oluşumdur. Çünkü Türk Diyanet Vakıf- Sen, temellerini büyük Türk Milleti’nden alan, büyük idealleri, önemli ilkeleri olan bir Federasyondur.

MEMUR MAAŞLARI

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılan seyyanen zammın TBMM açıldığında kök ücrete yansıtılması gerekmektedir. Ayrıca enflasyon farkının her ay düzenli olarak hesap edilerek refah payı ile birlikte maaşlara yansıtılmasını istiyoruz.

MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLMELİDİR!

İşçi ve memur emeklilerine verilen Bayram İkramiyesi memura da verilmelidir.

Hükümetimiz, görevi başındaki memurlarımıza da bu ikramiyeyi artık vermelidir.

EK GÖSTERGE ADALETSİZLİĞİNE SON VERİLSİN.

3600 ek gösterge alamayan veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şef ve uzman kadrolarında çalışan memurlarımıza da ünvan farkı aranmaksızın 1. Dereceye yükselen her bir görevlinin yararlandırılmasını şiddetle talep ediyoruz.

VAİZ, MURAKIP VE DİN HİZMETLERİ UZMANLARI!

Vaiz, murakıp, din hizmetleri uzmanı kadrolarında görev yapanların özlük haklarının acilen iyileştirilmesini talep ediyoruz. Uzman ve baş vaiz, imam-Hatip, Kur’an Kursu Öğreticisi ve müezzin kadroları geliştirilerek sınavsız olarak, uzmanlık için 10 yıl, baş vaiz, baş imam, baş Kur’an Kursu Öğreticisi ve baş müezzin içinde en az 20 yılını tamamlayan herkese sınavsız verilmesini bekliyoruz. Ayrıca ödenen ücretlerin en az Milli Eğitim Bakanlığında çalışanlar kadar olmasını bekliyoruz. İlçe Müftülerinin ek göstergeleri yeniden gözden geçirilerek, Çalışma yıllarına göre tıpkı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde olduğu gibi 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf ilçe müftüsü unvanı verilmesi yerinde olacaktır.

Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin bitirdikleri okul durumuna göre atana bilecekleri kadrolara atanmalarını istiyoruz. Düz memur kadrosunda çalışanların maaş ve özlük durumu acilen gözden geçirilmesi gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan Aşçılarımız hala Yardımcı Hizmetler sınıfında değerlendirilmektedir. Bu arkadaşlarımıza bir an önce aşçı kadrosu verilmesini istiyoruz dedi.

4/B SÖZLEŞMELİLER

4/B sözleşme statüsünde çalışmaya başlayan bütün kamu görevlilerin kadroya geçmesinin elzem olduğu bir gerçektir. Son atamalarda sırf güvenlik soruşturması geç geldiğinden dolayı kadro alamayan 4/B li arkadaşlarımıza da kadro verilmelidir dedi.

Son olarak bütün kamu görevlilerini özelde de Diyanet ve Vakıflar çalışanlarını Türk Diyanet Vakıf- Sen’e üye olmaya davet Eden ŞANLI, gücünü üyesinden alan, ahlaklı, dürüst, çalışkan, terbiyeli, bilgili ve tecrübeli Türk Diyanet Vakıf -Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Türk Diyanet Vakıf-Sen daima mazluma Yunus, zalime Yavuz olmaya devam edecektir dedi. Programa katılan Türk Diyanet Vakıf-Sen Yalova İl Temsilcisi ve yönetimine, Bursa Orhangazi İlçe Temsilcisi Ömer Burak ‘a ve bütün katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder