HABER DETAYLARI

MALAZGİRT ZAFERİ ve BÜYÜK TAARUZUN YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın
“Malazgirt Zaferi’nin 952. Büyük Taarruzun 101. yılı münasebetiyle yaptığı açıklama:


Şanlı ecdadımızın Anadolu’yu yurt yapmalarının üzerinden 952 yıl geçti. Cennet mekan Sultan Alparslan ve ordusu, 26 Ağustos 1071 Cuma günü kazandıkları o muhteşem zaferi bizlere armağan etti.

952 yıl önce tohumları atılan bu kutlu yürüyüş, 851 yıl sonra 1922 yılında büyük bir taarruzla taçlandı. Bu eşsiz zafer ve taarruz, Türk ve dünya tarihine silinmeyecek şekilde altın harflerle kaydedilmiş oldu.

İstiklal ve istikbalimiz için, dünden bugüne geçen aynı ruh, aynı heyecan ve değişmeyen anlayışla, yarınlara güçlü bir şekilde devam edecektir.

Ülkemiz ve Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de içeriden ve dışarıdan hainliklerle karşı karşıya kalacaktır. Bu fitne, fesat ve ayrılıkçı anlayışlara karşı, milletçe bir olmak, beraber olmak ve diri olmak durumundayız.

Yarınlara daha müreffeh ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için, aziz şehitlerimizin ve şanlı ecdadımızın emanetlerine sahip çıkmalı, çok çalışmalı, üretmeli ve sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. 

Nasıl ki; Malazgirt ovasında kazanılan zafer Anadolu’yu bizlere yurt yaptı ise, Afyonkarahisar’dan verilen Büyük Taarruz emri de Anadolu’yu işgalden kurtarmıştır.

Şanlı Malazgirt Zaferinin 952. ve Büyük Taarruzun 101. yıldönümünde Sultan Alparslan’ı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve şanlı ecdadımızı rahmet, minnet, şükran ve dualarla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olsun.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder