HABER DETAYLARI

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN


Genel Başkanımız Nuri Ünal, yayınladığı mesajla çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Ünal açıklamasında "Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, Diyanet ve Vakıflar kurumları başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde, çalışma barışının sağlandığı ve her yönüyle yaşandığını görmek istiyoruz” dedi.

Genel Başkan Nuri Ünal açıklamasına şöyle devam etti:

"Önce ülkem anlayışıyla, ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı sendikacılığın öncüsü Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak çalışanlarımızın tamamının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Üyesi olduğumuz Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu ile birlikte, kuruluşumuzdan bugüne kadar, üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının haklarının korunması ve yeni hakların alınması için yılmadan ve yorulmadan mücadele verdik. Bundan böyle de doğru bir şekilde, bütün enerjimizle çalışanlarımızın ümidi, umudu ve sesi olarak hak mücadelemize devam edeceğiz.

Son aylarda enflasyonda yaşanan yüksek oranlar, sabit gelirli olan kamu çalışanlarını da yakından etkilemektedir. Bunun içindir ki 1 Mayıs vesilesiyle gerekli düzenleme yapılarak, kamu çalışanlarımızın alım gücünün artırılması sağlanmalıdır.

3600 ek gösterge başta olmak üzere ve 4/B sözleşmeli çalışanlar ile vekil ve geçici çalışanların da kadro taleplerinin sağlanması için kanuni düzenleme geciktirilmeden yapılmalıdır. Bazı alanlar hariç mülakatların kaldırılması, atama, nakil, görevde yükselme ve unvan değişikliğinde liyakat esaslı adaletli bir sistemin işlerlik kazanması sağlanmalıdır.

Ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için; memur, işçi, emekli, çiftçi, esnaf ve işsizler dahil herkesin, milli gelirden kendine düşeni adaletli bir şekilde paylaşımı önem arz etmektedir.

Yüce Allah (cc) “İnsan için ancak çalıştığı vardır” (Necm Suresi-39) ayetiyle, Sevgili Peygamberimiz de (sas) “Kişi, elinin emeğinden daha hayırlı bir şey asla yememiştir” hadisiyle, çalışarak hayatın kazanılması ve emeğin önemine vurgu yapılmaktadır. Aynı şekilde “İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz” hadisinde de çalışanın emeğinin ne kadar değerli olduğunu ortaya koymaktadır.

Varlıklar içerisinde en şerefli olarak yaratılan insanın, insanlık onuru korunarak çalıştırılması ve yaşaması esası korunmalıdır. Bunun yolu da, adaletli bir gelir dağılımı, liyakat, ehliyet, bilgi ve yetkinlik öncelik olmalıdır. Yöneticiler ve işverenler bu ölçüler içerisinde davrandıklarında, çalışanlar da görevlerini daha iyi yapmanın çabası ve gayreti içerisinde olurlar. Böylelikle, çalışma barışı ve huzuru da sağlanmış olur, üretimin ve verimin artması sağlanmış olur.

Bu duygularla, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımız başta olmak üzere, bütün çalışanlarımızın ve emek verenlerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder