HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HİLMİ ŞANLI MUŞ`TA


Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı, Sendikal programları kapsamında Muş’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Şanlı, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak’ı makamında ziyaret etti. Ardından Muş İl Müftülüğü çalışanları, İl Müftü Vekili Murat Karanci ve İl Müftü Yardımcısı Sibel Gül Ülker’i ve Bulanık Müftülüğü’nü ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanı Osman Yüce ve Muş Ülkü Ocakları Başkanı Cengiz Taşkıran’ı ziyaret edip kamu çalışanlarının talep ve beklentilerini iletti.

Müftülük personellerini de odalarında ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız, “Sendikal faaliyetler ve güncel konular ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

“Türk Diyanet Vakıf-Sen’in kuruluş ilkesini, ülkenin milleti ve devleti ile bölünmez bütünlüğü olarak belirlemesi, bu kurumun dünya ve ülke gerçeklerini ve milletimizi yok etmek isteyenlerin oyunlarını, kurulduğu günlerde gördüğünün ifadesidir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen yalnızca ücret sendikacılığı yapmayıp, aynı zamanda toplumun ve çalışanlarımızın bütün sıkıntılarıyla yakından ilgilenmektedir. Türk Diyanet Vakıf-Sen güçlü bir demokratik kitle örgütüdür. Türk Diyanet Vakıf-Sen, Türkiye sevdalılarının bir araya geldiği “bizim ilkemiz önce ülkemiz” prensibini ön plana çıkaran, “çalışan, üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan” bir sendikacılık anlayışıyla hizmet vermektedir. Başlangıçtaki hedefleriniz, geleceğinizi belirler.

Büyük olmak, sonradan kazanılan bir özellik değildir. Kurulduğunuz ilk anda büyük ya da küçük olursunuz. İdealleriniz, düsturunuz, ilkeleriniz sizin büyük olduğunuzu tescil eder. Bu nedenle Türk Diyanet Vakıf- Sen, kurulduğu an itibarı ile büyük bir oluşumdur. Çünkü Türk Diyanet Vakıf-Sen, temellerini büyük Türk Milleti’nden alan, büyük idealleri, önemli ilkeleri olan bir Federasyondur. Sendikamızın yaptığı her eylem ve söylem ses getirmektedir. Söylediği her şey toplumda merak ve ilgi konusu olmaktadır. İlgili ilgisiz herkesin gözü kulağı bizim üzerimizdedir. Tüm engellere rağmen artık basında en çok haber olan sendika haline gelmiştir. Geçmişten ders alabilmek, günü yorumlayabilmek, geleceği görebilmek… İşte büyük olmak budur. Konfederasyonumuz, geçen 30 yıl zarfında bunu başarabilmiş, büyük bir konfederasyondur. Siyaset yapma serbestisi bulunan ancak siyasi kuruluşlara paravan ve piyon olmayan, Sendikal hareketin odağında çalışanların hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi olması gerektiğine inanan; dolayısı ile sendikal hareketi temel hedefinden saptıracak suiistimallere taviz vermeyen, Her türlü faaliyetlerinin özellikle üyelerinin ve herkesin denetimine açık, gerçek anlamda şeffaflık ilkesinin hakim olduğu bir sendikacılık anlayışı geliştirmiştir” dedi.

Ziyaretlerde; Genel Başkan Yardımcımıza Türk Diyanet Vakıf-Sen Muş İl Temsilcimiz Vahyettin Selvi ve üyemiz Veysel Kavan eşlik etti.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder