HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ KAHRAMANKAZAN`DA


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hilmi Şanlı ve Ali Tuna Ankara Kahramankazan İlçe Müftülüğü aylık mutat Toplantısına katıldılar.

2 ay önce Kahramankazan İlçe Müftüsü olarak atanan Dr. Mahmut Ay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilediler. Daha sonra Müftülük Personeli toplantısına katıldılar. Toplantıda Genel Başkan Yardımcımız Hilmi Şanlı konuşma yaptı. Konuşmasının başında;

Filistin Halkının yanlarında olduklarını söyledi. Katil Devlet İsrail Mallarına Boykotu ve 5 vakit namazdan sonra da İmam-Hatiplerden cemaatle birlikte dua yapılmasını istedi.

Şanlı sözlerine söyle devam etti;

Filistin halkının onlarca yıldır maruz kaldığı işgal ve soykırım, son bir aydır insani tüm vasıflarını yitiren İsrail güçlerinin vahşi saldırıları ve toplu katliamları ile çığırından çıkmış, gelinen noktada yaşanan acıların hüznü dünya kamuoyunun vicdanına sığmayıp taşmıştır.

Kendi kaderleriyle baş başa kalan Gazzeli çocukların sığınacakları bir anne kucağı dahi kalmamıştır. Kadim şehirleri, sokakları, evleri başlarına yıkılmış, şifa bulmaya gittikleri hastanelerde hiç ummadıkları yerden bombalanmışlardır. Verdikleri yaşam mücadelesi ve vatanlarına sahip çıkma uğraşı, canlarına evlatlarına mal olsa da onurlu ve imanlı duruşları, dillerinden düşmeyen elhamdülillah nidaları tüm insanlığın tahayyülünü zorlayan bir seviyeye ulaşmıştır.

Bugün tüm şiddetiyle yok etmeye programlanmış güçlerin pençesinde hala ayakta kalmaya çalışan Gazze ve Filistin halkının tüm insani ve imani bağlarla yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Türk milletinin tüm mazlum coğrafyalarda olduğu gibi Gazzeli kardeşlerimize reva görülen bu katliamda da duyduğu derin hissiyatı ve acıyı hissediyoruz. Bu vesileyle vicdan sahibi tüm insanlara boykotu devam ettirme çağrımızı yeniliyoruz. Gönül mimarlarımız olan din görevlilerimizle, başta vatanımız selameti, şehitlerimiz ve zulme uğrayan tüm insanlarla birlikte Filistinliler için her vakit duada buluşma çağrısı yapıyoruz. Soykırım gerçekleştiren, buna seyirci kalan ve dahası alkış tutan her kesimi de şiddetle kınıyor, onların bu tavırlarını insanlık adına hayretle karşılıyor, iyilik ve kötülük mücadelesinde, adalet ve zulümde, yaşatma ve öldürmede ve dahi insanlıkta tarihin yanlış tarafına yazılacaklarını açıklıkla beyan ediyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak;

Ocak ayı memur ve emekli zam oranları yeniden revize edilmesi,

Refah payı uygulamasının hayata geçirilmesi ve Memura yüzde 10 refah payı verilmesi,

Bütçe görüşmelerinde kamu görevlileri ve emekliler için ilave tedbirler alınması,

1. Dereceye gelen kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi,

Yardımcı Hizmetlilerin bir defaya mahsus GİH’e alınması,

*8 Bin 77 TL emekli aylığı hesabına dahil edilmesi,

Sözleşmeli personelin sorunları,

Bayram ikramiyesi,

Sendikalar kanunun değiştirilmesi,

MBSTS’nin kaldırılması,

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Banka ihalelerinin Başbakanlık 2007 Genelgesine göre ihale yapmasını,

Müftülüklerin personelin izni dışında dergi, kitap vb. adlar altında maaşlarından izinsiz kesinti yapılmaması, zorla dergi ve dergi satışı dayatmasına son verilmesini,

Uzman ve baş unvanlarının sınavsız verilerek bu kadrolarda görev yapmakta olan ve atanacakların ücretlerinin en az Milli Eğitim Bakanlığındaki seviyeye yükseltilmesi,

Vaiz ve Murakıp, Din Hizmetleri uzmanı gibi kadrolarda görev yapanların durumlarının iyileştirilmesi,

Lojman sorununun TOKİ iş birliği ile çözülmesi,

Yeni alınan destek hizmetleri personelinin çalışma koşullarının belirlenmesi,

Mülakatın kaldırılması gibi birçok başlığı masaya taşıyarak sorunların ve beklentilerin bir an önce çözüme kavuşturulması ile ilgili çalışmaları ilgili ve yetkili yerlere taşıdık ve taşımaya da devam ediyoruz.

Bizlere yetki verdiğiniz taktirde Diyanet Çalışanlarının makus talihinin yenilmesi ve 21. yy yaraşır teşkilat kanunu, yeni personel rejimi için sizlerden yetki istiyoruz. Artık vakti gelmiştir.

Vakit Türk Diyanet Vakıf-Sen vaktidir.

Vakit Türkiye Kamu-Sen vaktidir.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder