HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKANIMIZ KANDIRA`DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU.


Genel Başkanımız Nuri Ünal, Genel Başkan Yardımcılarımız Nadir Baylar ve Ali Tuna ile birlikte Kocaeli Şubemizin düzenlediği İstişare Toplantısına katıldılar.

Toplantıda konuşma yapan Genel Başkanımız Nuri Ünal konuşmasına, şehitlerimizi, Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm, işkence ve soykırımı anarak başladı.

Genel Başkan Ünal şunları söyledi;

“Diyanet ve Vakıflar çalışanlarımızın her alanda en üst seviyeye çıkması için çalışıyoruz.

Özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, emekli olduklarında ücretlerinin düşmemesi için çaba sarf ediyoruz.

Kocaeli’de gayretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kocaeli’de ve genel anlamda artık yetki Türk Diyanet Vakıf-Sen’in olmalıdır. Çünkü, bugüne kadar yetkili olan sendika, Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının problemlerinin çözümüne odaklanmamıştır.

Aynı şekilde Toplu Sözleşmelerde de görüldüğü gibi, yetkili Konfederasyon kamu çalışanlarının mali açıdan geriye gitmesine sebep olmuştur.

Artık, yetki Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’e yani ehil ve emin ellere geçmelidir.

Çalışanlarımızın problemlerin giderilmesi için Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak var gücümüzle çalışıyoruz.

Devletimizin güçlü, milletimizin birliği, dirliği, çalışanlarımızın mutluluğu ve verimliliği için mücadele ediyoruz.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, önce ülkemiz anlayışıyla; ilkeli, kararlı, sorumlu ve ahlaklı sendikal hareketin öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz.”

İstişare toplantısına; Genel Başkanımız Nuri Ünal, Genel Başkan Yardımcılarımız Nadir Baylar ve Ali Tuna, Kandıra Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez, Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcimiz Cihat Çoban, Türkav Kocaeli Şube Başkanı Çetin Keskin, daire amirleri, Kocaeli Şube Başkanımız Güngör Özcan, Şube Başkan Yardımcılarımız, Kadın Kollarımız, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın temsilcileri, üyelerimiz, ilçe ve işyeri temsilcilerimiz katıldılar.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder