HABER DETAYLARI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN


Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü” nedeniyle yazılı mesaj yayımladı:

Zaferler ayı Ağustos’ta şanlı tarihimize altın harflerle kazınmış zaferler bulunmaktadır. Anafartalar’dan Mercidabık zaferine ve Anadolu’yu yurt yapan Malazgirt zaferine kadar bazılarını sayabiliriz.

Bu zaferler, üstün ve unutulmaz kahramanlıklarla Dumlupınar’da taçlanmıştır. Büyük bir fedakarlık örneği gösteren ecdadımız, bizlere hür bir vatan bırakmışlardır. Bu uğurda her türlü çileye talip olmuşlar kimi şehit kimi gazi olarak, unutulmaz hale gelmişlerdir.

Bizler de bugün, dünden aldığımız bu kutlu emaneti çok iyi bir şekilde değerlendirmekle mükellefiz. Çalışarak, üreterek yarınlara daha güçlü bir ülke bırakmak görevimizdir. Çünkü bu cennet vatan, istiklalimizin sembolü ay yıldızlı al bayrak bizimdir. 

İnanıyoruz ki, millet olarak birlik içinde, el ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman, hangi olumsuz şartlarla karşılaşsak ta üstesinden gelecek gücümüz vardır. 

Anadolu, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında kazanılan büyük zafer ile ebedi olarak Türk yurdu kalacağını perçinlemiştir. Asırlar geçse de bu zafer, her zaman gururla, şanla ve şerefle anılacaktır. Dostlarımız sevinmiş, düşmanlarımız da Türk’ün imanını ve gücünü bir kez daha görmüşlerdir.

99. yılını kutladığımız Büyük Taarruz ve sonucundaki eşsiz zaferi, hazmedemeyen iç ve dış düşmanlar elbette bulunmaktadır.  Bunun içindir ki, ülkemizi bölmek, parçalamak ve güçsüz duruma düşürmek isteyenlere karşı, her zaman uyanık ve hazırlıklı olmak zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bu hem Devletimizi yönetenlerin, hem de vatandaş olarak hepimizin önemli bir görevidir. Hainliklere, fesada, karmaşa ve kargaşaya asla müsaade edilmemelidir.

Milletimizin her ferdi, cennet vatanı, ebed müddet Devleti, dini, bütün mukaddesatı, şanlı bayrağı ve kutsal değerleri için gözünü kırpmadan kendini seve seve feda edecek anlayıştadır. Yüreklerimiz toplu vurdukça bu anlayış artarak devam edecektir. Milletimizi çeşitli oyunlarla birbirine düşürmek isteyenlere fırsat vermeyecektir.  Birlikte rahmet, ayrılıkta azap olduğu unutulmamalıdır.

Büyük Taarruzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 99. yıldönümünde; acı, zulüm ve çile çeken bütün mazlum milletlerin, özellikle Doğu Türkistan ve Filistin başta olmak üzere Türk ve Müslüman coğrafyalarında gözyaşlarının son bulmasını diliyorum.

Eşsiz vatanımız Türkiye’mizi zorlu, çetin ve şanlı mücadeleleriyle bizlere emanet bırakan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, hayatlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve dualarla anıyorum. Yüce Allah hepsinden razı olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder