HABER DETAYLARI

İHL VE İLAHİYAT ÖN LİSANS MEZUNLARINA KONTENJAN VERİLMELİDİR.


Diyanet İşleri Başkanlığı 4/B Sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi alımında İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat Ön Lisans (Hafız olmayan) mezunlarına da kontenjan verilmelidir.

Ek kontenjan alınması veya yeniden düzenleme yapılması için Diyanet İşleri Başkanlığı’na yazılı talepte bulunduk.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUMLAR

 1. Çınar yılmaz 24.10.2021

  Sayin Baskanim ben ÇINAR yılmaz bende bu durumdan dolayi magdurum.Dhbt den 84 aldim.Ilahiyat önlisans hafiz ve duz lise mezunuyum.Ancak bu kontenjanda kko olarak acilmadi.Sizden ricam bu konuylada ilgilenmenizdir.Hafizligim ihl mezunu olmadigim icin goz ardi edilmektedir.Saygilarimla arz ederim.

 1. Mesut Şahingöz 24.10.2021

  İnsanların hayalleri , emekleri ancak bu kadar rahat harcanır. Eğer alım yapılmayacaksa neden binlerce insan sınava girdi ? Bunun cevabını Diyanet yetkililerinden bekliyoruz.

 1. Damla Uygun 23.10.2021

  Bu Sınava bir sürü kategori başvurdu. Sadece lise ve ilahiyat önlisansı açarak bizlere geriye kalan açılmayan kategorilere haksızlık. Biz artık göz ardı edilmek. İstemiyoruz. Bizde çalıştık emek verdik yüksek puan aldık. Allah rızası için emeklerimiz çöp olmasın. Mülakat hakkimiz elimizden alınmasın. -İHL+DİĞER ÖNLİSANS +İHL+DİĞER LİSANS BİZ GÖZ ARDI EDİLMEK İSTEMİYORUZ. TÜM KATEGORİLERE KONTEJAN VERİLMELİDİR.

 1. Senem sancis 23.10.2021

  Ben imam-hatip önlisans mezunuyum bir buçuk yılımı her şeyden kistim ders çalıştım sırf atanmak için verilen bütün emeklerinizi hepsini çöpe attınız bu toplumda imamlara ihtiyaç olduğu kadar kuran kurs hocalarina da ihtiyaç ver eğer ki bizi almayacaktiniz neden yollarımızı heba ettiniz gereğinin yapılmasını arz ederim

1

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder