HABER DETAYLARI

GENEL BAŞKAN ; "SENDİKACILIK KARDEŞLİĞE ZARAR VERMEDEN YAPILMALIDIR."


Türk Diyanet Vakıf-Sen Gerede İlçe Temsilciliğimizce düzenlenen, "Din Görevlileri Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve İstişare Toplantısı”na Genel Başkanımız Nuri Ünal ve Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ünlü katıldılar.

Bolu-Gerede Müftülüğünde görev yapan çalışanlarımızın katıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Ünal şunları ifade etti; “Ülkemizin de etkilendiği Kovid-19 salgın döneminde yaptıkları üstün hizmetlerden dolayı din görevlilerimize, müftülük çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah’tan niyazımız bu salgının ve bütün hastalıkların bertaraf olmasıdır.

Sendikaların çalışma hayatına büyük katkıları bulunmaktadır. Bu katkının bütün çalışanları ve emeklilerini ilgilendirecek şekilde olumlu sonuçlanması için, doğru ve ahlaklı sendikacılık yapılması gerekir. Sendikalar, hizmet ettiği sürece değer ifade eder.

Türk Diyanet Vakıf-Sen; kurulduğu günden itibaren, çalışanların haklarını almaları için gerekli her türlü çalışmayı yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.

4/B Sözleşmeli, Vekil imam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri-Geçici Kur’an Kursu Öğreticileri kadroya geçirilmelidir.

3600 ek gösterge geciktirilmeden ve her çalışanı kapsayacak şekilde yasalaşmalıdır. Bunun ile ilgili Türkiye Kamu-Sen olarak hazırladığımız çalışma TBMM’ye Kanun Tasarısı olarak verilmiş ve Komisyonda beklemektedir.

Sendikal hareket, ayrışma değil bütünleşme, kavga değil kardeşliğe vesile olmalıdır. Bunun için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. İki üye fazla olacak diye, toplumun önderi olan Diyanet çalışanları insani, vicdani ve ahlaki anlayışlarından vaz geçemezler.

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, Devletimizin geleceği, milletimizin huzuru, güzide kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurumsal yapısına zarar vermeden, çalışanlarımızın hak ve hukukunu geliştirmek için mücadeleye devam ediyoruz.

Böyle güzel bir buluşmayı tertipledikleri için değerli hocalarım, Sendikamızın kıymetli temsilcileri Baki Tozan ve Mehmet Emeksiz’e ve katıldığınız için siz değerli hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Yüce Allah, birliğimizi, dirliğimizi ve muhabbetimizi artırsın.”

Toplantı sonrası Genel Başkan Ünal ve heyeti, Gerede Müftülüğü İmam-Hatiplerinden Emin Özipek hocamızın düğün merasimine katılarak, hocamızı tebrik ettiler.
Ekleyen: Türk Diyanet Vakıf-Sen

YORUM EKLE

E-Posta Adresiniz YayınlanMAyacaktır!!.
Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz..*
 


 


 
 

Gönder